دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

برنامه تابستانه آنلاین دین و گردشگری

 
تاریخ انتشار: 1400/12/17    تعداد بازدید: 24

برنامه تابستانه آنلاین دین و گردشگری

دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب نخستین دوره تابستانه آنلاین «دین و گردشگری؛ نگاهی نو» را در تابستان 1400 برگزار کرد.

 

دکتر حمیده امیریزدانی دبیر علمی این دوره در یادداشتی به ارائه گزارشی از آغاز این دوره، نشست نخست و سخنرانی دکتر علی افشار پرداخته است که در ادامه تقدیم می‌گردد:

 

اولین روز از مدرسه تابستانه دین و گردشگری عصر روز گذشته به‌خوبی برگزار شد. افراد با تحصیلات و پیشه‌های متفاوتی در دوره شرکت کردند؛ کارمند شهرداری در بخش آرامستان تخت فولاد اصفهان و اداره پژوهش شهرداری اصفهان، مسئول زیباسازی استان تهران، مدرس دانشگاه، خادم افتخاری حرم حضرت معصومه(س)، مسئول بین‌الملل مسجد نصیرالملک و سایت علی بن حمزه شیراز، کارمند شرکت هواپیمایی ماهان در فرودگاه امام خمینی(ره)، پژوهشگر آزاد و خادم افتخاری امام‌زاده صالح(ع). مشارکت‌کنندگان همگی دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارشد و دکتری بوده و در رشته‌های مختلف علوم انسانی همچون گردشگری، گردشگری مذهبی، برنامه‌ریزی توریسم، مطالعات تطبیقی ادیان، تاریخ ایران، تاریخ تشیع و فلسفه در حال تحصیل‌‌اند.

نشست نخست به معارفه و کلیات گذشت. گرچه این نشست برخط و به صورت مجازی برگزار شد، با این‌حال یک به یک افراد مشارکت‌ نسبتاً خوبی در بحث داشته و پرسش‌ها، ابهامات، دغدغه‌ها و انتظارات خود را پیرامون موضوع «دین و گردشگری؛ نگاهی نو» مطرح نمودند. در دو جلسه آغازین، دقایقی دکتر مفتاح، ریاست محترم دانشکده ادیان و دکتر مهراب صادق‌نیا، مدیرگروه ادیان ابراهیمی این دانشکده مطالبی را درباره دانشگاه ادیان و مذاهب، میزبان این برنامه بیان کردند. مسائل دیگری هم‌چون مطالعات بینارشته‌ای، فلسفه علم و پرسش از گستره دانش‌ مطرح شد. در ادامه خودم هم چشم‌اندازی مینیمالیستی در خصوص مطالعات دانشگاهی دین و گردشگری ارائه دادم.

 

گزارش این برنامه در لینک زیر قابل دسترس است.

دانلود گزارش برنامه آنلاین «دین و گردشگری؛ نگاهی نو»


کلمات کلیدی : دین, گردشگری, دین و گردشگری

نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.