دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

دوره مفاهیم اساسی و اصطلاحات ضروری رشته تخصصی ادیان

 
تاریخ انتشار: 1401/04/30    تعداد بازدید: 25

دوره مفاهیم اساسی و اصطلاحات ضروری رشته تخصصی ادیان

قابل توجه دانشجویان، پژوهشگران و داوطلبان کنکورهای سراسری ارشد و دکتری سالهای آینده

زمان ارایه دروس: از مرداد 1401 عصر روزهای سه شنبه تا پنجشبنه ساعت 17 در محیط آنلاین  (یا کلاً صبح پنجشنبه) با امکان استفاده از فایل ویدیویی دروس.

مدرسان این دوره:  دکتر شکری فومشی، مهندس آرش آبایی (یهودیت)، دکتر علی شهبازی، جناب اقای رستگار، دکتر بهروز حدادی و دیگران هستند.

با سلام و احترام

"گروه آموزشی و پژوهشی ادیان ابراهیمی" در نظر دارد به منظور ارتقای دانش و تخصص همه علاقه‌مندان، اعم از دانشجویان، دانش‌آموختگان، پژوهشگران حوزه ادیان و عرفان، و داوطلبان کنکور در سالهای آینده و نیز با هدف ساماندهی واحدهای فوق برنامه زبان به خصوص در دوره ارشد، یک دوره کامل زبان تخصصی، شامل مفاهیم اساسی و اصطلاحات تخصصی حوزه های مختلف را ارایه نماید. در این دوره در مجموع، حدود سیصد صفحه متن تخصصی متنوع و ضروری و جذاب در رشته (ازجمله چند واژه نامه/گلاسوری تخصصی درحوزه دین‌پژوهی، یهودیت، مسیحیت و اسلام) توضیح و متن‌خوانی خواهد شد، با این هدف که شرکت‌کنندگان عزیز در نهایت بتوانند از متون تخصصی رشته در نوشته مقاله، رساله و کتاب  به سادگی استفاده کنند. ضمنا ْ با ارایه یک «دوره مهارتهای ترجمه فنی»، نیز می‌توان توان ترجمه و ویراسته‌نویسی را بالا برد، به گونه‌ای که عزیزان با اعتماد به نفس، به ترجمه متون تخصصی رشته بپردازند و در مواردی (دوره ارشد)  نیز پایان‌نامه خود را در قالب "ترجمه یک کتاب یا بخشی از آن با مقدمه‌ای تحلیلی" به انجام رسانده و دفاع کنند. ارایه دوره فشرده «گرامر کاربردی» در همین دوره، کمک شایانی در درک متون و پیچیدگی‌های آن خواهد کرد.

در این دوره، استادان مختلفی از حوزههای تخصصی به تدریس به شکل آنلاین (واحتمالاَ آنلاین و حضوری) به طور هفتگی تدریس خواهند کرد. متون برگزیده، متون مهم رشته، از متون کلاسیک و متون جدید، خواهد بود که از جمله منابع جزوه، دانشنامه بریتانیکا/وبستر ادیان خواهد بود.

دانشجویان ارشدی که این دوره ده واحدی را طی شش ماه الی یکسال بگذرانند، از کلیه واحدهای زبانی معاف خواهند شد. با این حساب، دانشجویان ارشد دیگر هیچ واحد زبانی نخواهند داشت. (توضیح: همه دانشجویان دانشگاه 8 واحد زبانی فوق العاده دارند که این امر از مرکز زبان دانشگاه به گروه علمی محول شده است و این برنامه، به جای آن خواهد بود.)
دانشجویان دوره‌های قبل که مایلیند به شکل آموزش محور فارغ التحصیل شوند  در صورت شرکت در دوره و قبولی در آن نیاز به گذراندن ۴ واحد خاص ندارند.

شرکت کنندگانی که سال بعد دانشجوی رشته در مقطع ارشد یا دکتری در دانشکده بشوند، از این مزیت برخوردار خواهند شد.

دیگر داوطلبان و شرکت‌کنندگان نیز علاوه بر دریافت گواهی علمی از دانشکده ادیان، به دلیل اهمیت فوق‌العاده زبان تخصصی در قبولی همه رشته ها در همه دانشگاهها در مقطع دکتری و غیره، شانس خود را برای قبولی در دیگر دانشگاههای دولتی و غیردولتی افزایش خواهند داد.

به همه شرکت‌کنندگان دوره، گواهی قبولی یا شرکت در دوره از طرف دانشکده ادیان اعطا خواهد شد.


برای ثبت نام اولیه و فوری، لطفا یک پیام حاوی نام و نام خانوادگی و نام دوره و گروه و دانشکده  به شماره 09369524991 ارسال فرمایید. هزینه کل شش واحد ارایه شده در نوبت اول 250 هزار تومان است.


☜ لینک واتساپ
https://chat.whatsapp.com/DiKBgZWaPfRGmciQ6QWJcp

لینک کانال تلگرام

https://t.me/Tolouwomen

لینک کانال ایتا

https://eitaa.com/Tolouwomen

 

گروه آموزشی پژوهشی ادیان ابراهیمی

 نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.