دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

مسیحا باوری در جنبش های جدید یهودی (از قرن هجدهم میلادی تا عصر حاضر)

 
تاریخ انتشار: 1395/05/27    تعداد بازدید: 531

 مسیحا باوری در جنبش های جدید یهودی (از قرن هجدهم میلادی تا عصر حاضر)

جلسه دفـاع از پایان نامه کارشناسی ارشد با عنوان مسیحا باوری در جنبش های جدید یهودی (از قرن هجدهم میلادی تا عصر حاضر) در گروه ادیان ابراهیمی معاونت آموزشی و پژوهشی دانشکده ادیان برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در این جلسه که سه شنبه 11 اردیبهشت در سالن کنفرانس امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب با حضور دکتر حسین سلیمانی به عنوان استاد راهنما، علی شهبازی، استاد مشاور و حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواد باغبانی آرانی در جایگاه استاد داور برگزار شد دانشجو سمیه رضاپور از پایان نامه اش دفاع کرد.

در چکیده این پایان نامه آمده است:

هزاران سال است که قوم یهود مشتاق و منتظر ناجی مسیحایی خویش هستند. باوری که موجب دلگرمی و امیدواری این قوم برای رهایی از درد و رنج پراکندگی و آوارگی می شود. البته این باور در دوره های مختلف تاریخی پیچ و خم های بسیاری را پشت سر گذاشته و دچار تغییر و تحول بسیار شده است. حتی در موارد بسیاری یهودیان در نتیجه شرایط سخت اجتماعی و فرط امید بازیچه دست شیادانی قرار گرفته اند که در جامه مسیحا درمی آمدند. اما شاید بتوان گفت مهم ترین پیچ تاریخی این اعتقاد در دوره مورد بحث ما که از آن با دوره مدرن یاد می شود رخ داده است. دورانی که با انقلاب ها و تحولات سیاسی و فکری گسترده خویش نه تنها بر باورهای یهودیان بلکه بر کل جهان تأثیر چشمگیری گذاشت. این اثر سعی دارد به بررسی مسیحاباوری یهودی در دوران مدرن یا به تعبیری واضح تر از قرن هجدهم تا دوران کنونی بپردازد. کلیدواژگان: مسیحاباوری، مسیحا، یهودیت مدرن، روشنگری، صهیونیسم، هولوکاست.نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز