دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

دیدار هیئت کلیسای ارتدوکس رومانی با اعضای هیئت علمی دانشکده

 
تاریخ انتشار: 1395/05/24    تعداد بازدید: 428

دیدار هیئت کلیسای ارتدوکس رومانی با اعضای هیئت علمی دانشکده

هیئتی از اسقفان کلیسای ارتدوکس و استادان دانشگاه بخارست رومانی، با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب  با جمعی از اعضای هیئت علمی دیدار و درباره مسائل مختلف تبادل نظر کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی دانشگاه، اعضای این هیئت که به منظور آغاز گفتگوها با علمای شیعه در ایران در زمینه گفتگوی ادیان در دانشگاه ادیان و مذاهب حضور یافته بودند با دکتر عارف زاده، دکتر مفتاح و دکتر انصاری پور، اعضای هیئت علمی دانشکده ادیان، تبادل نظر کردند.

در این دیدار دکتر عارف زاده که خود در زمینه مسیحیت ارتدوکس تخصص دارد به تاریخچه ای از مطالعات مسیحیت ارتدوکس در دانشگاه ادیان و مذاهب اشاره کرد و سپس از هیئت رومانیایی درخواست کرد تا برای عملیاتی کردن همکاری های دو جانبه اقدامات لازم را انجام دهند.

دکتر عارف زاده دراین دیدار همچنین آمادگی دانشگاه ادیان و مذاهب را جهت این همکاری‌ها اعلام کرد و گفت که برای شروع این همکاری می‌توان از تبادل اساتید در قالب دوره‌های کوتاه‌مدت برای تدریس در دو دانشگاه استفاده کرد.

در ادامه این دیدار دکتر انصاری پور نیز با اشاره به اصول اندیشه شیعی از جمله عقلانیت وعدالت، مشترکات میان مسیحیت ارتدوکس و اسلام شیعی را بسیار خواند و بر لزوم همکاری دو جانبه تاکید کرد.

این هیئت در ادامه از کتابخانه دانشگاه ادیان و مذاهب نیز بازدید کردند و با توضیحات محمدی شجاعی، مدیر کتابخانه، در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفتند.

این هیئت در پایان این دیدار در ضیافت نهار دانشگاه ادیان و مذاهب نیز شرکت کردند.نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز