دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

کتاب «فرقه ها و جنبش های نوین دینی» منتشر می شود

 
تاریخ انتشار: 1396/07/23    تعداد بازدید: 1276

کتاب «فرقه ها و جنبش های نوین دینی» منتشر می شود

مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب از انتشار کتاب «فرقه‌ها و جنبش‌های نوین دینی» در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب، محمد روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به محتوای کتاب فرقه‌ها و جنبش‌های نوین دینی اظهار کرد: این اثر درباره چیستی فرقه و گرایش افراد به فرقه‌ها و سرنوشت افراد است که مجموعه مقالاتی از بهترین پژوهشگران فعال درزمینهٔ عرفان‌های نوظهور را شامل می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: این اثر با نگاهی تاریخی، روان‌شناختی و جامعه‌شناختی به موضوعاتی مانند شست‌وشوی مغزی، فرقه‌ها و خشونت و فرقه‌ها در فضای مجازی می‌پردازد.
مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان اینکه بخش اول کتاب مطالعه جنبش‌های دینی نوین است گفت: این بخش مطالعه‌های علمی را در برمی‌گیرد که به جامعه‌شناسی دین،‌ ادیان جدید، رعایت قواعد بازی و جبهه‌های مختلف پرداخته می‌شود.
وی ماهیت جنبش‌های دینی نوین، مطالعه علمی دین، زنجیره تفاوت‌ها بین فرقه‌ها و دین متعارف، سه نوع جنبش نوین دینی و شکل‌گیری فرقه‌ای سه مدل سازگار را از دیگر مباحث این کتاب ذکر کرد.
روحانی جنبش‌های نوین در متن تاریخی و اجتماعی را از دیگر مباحث عنوان کرد و افزود: پیامبران دروغین و پیام‌های اغفال‌کننده و فریبکارانه آن‌ها، پیوستن به جنبش‌های نوین دینی، فرآیند شست‌وشوی مغزی و ابعاد متعدد تاریخی و نقد شست‌وشوی مغزی و ادعاهای مختلف درزمینهٔ جنبش‌های نوین دینی ازجمله مباحث این بخش است.
کتاب فرقه‌ها و جنبش‌های نوین دینی از سوی کوثر طاهری و سمانه غلامی ترجمه‌شده و باقیمت 50 هزار تومان و شمار هزار عدد به همت انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب منتشر می‌شود.نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز