دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

زندگی مسالمت آمیزتر با پیروان سایر ادیان مهم تر از جدال های کلامی با آنهاست

 
تاریخ انتشار: 1396/07/01    تعداد بازدید: 384

زندگی مسالمت آمیزتر با پیروان سایر ادیان مهم تر از جدال های کلامی با آنهاست

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار با شرکت کنندگان پنجمین دوره بین‌المللی شیعه شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب قم بر ضرورت پرهیز از جدال های کلامی در گفتگوهای بین ادیانی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی عصر روز دوشنبه 30 مرداد به‌مناسبت افتتاحیه پنجمین دوره بین‌المللی شیعه‌شناسی در دیدار با شرکت کنندگان این دوره، بر ضرورت پرهیز از جدال های کلامی در گفتگوهای بین ادیانی تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت کنونی جهان بشریت مهمترین نیاز پیروان ادیان را یافتن راهی برای زندگی بهتر و صلح آمیزتر در کنار هم دانست.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی افزود: البته مباحثات کلامی و جدلی میان ادیان مختلف می تواند در سطح علمی و بین اندیشمندان شکل بگیرد اما در سطح مردمی، جستجوی راه های زندگی مسالمت آمیزتر پیروان ادیان مختلف در کنار هم، حائز اهمیت بیشتری است.

یادگار امام خمینی (ره) در بخش دیگری از سخنانش به فرازهایی از زندگی ایشان پرداخت و گفت که امام خمینی به نظم و برنامه ریزی در زندگی شخصی اهمیت بسیار قائل بود و همین امر یکی از عوامل موفقیت ایشان در تمام عرصه ها بود.نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز