دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

 
تاریخ انتشار: 1398/04/01    تعداد بازدید: 298

1.آزمون ورودی کارشناسی ارشد و دکتری چگونه بر‌گزار می‌شود؟

 آزمون ورودی به دو صورت آزمون سراسری (سازمان سنجش آموزش کشور) که زمانبندی ثبت‌نام و چگونگی برگزاری آزمون از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می‌شود و آزمون اختصاصی طلاب که در آذر یا دی‌ماه هر سال ثبت‌نام شروع می‌شود و در اردیبهشت ماه آزمون برگزار می‌شود. این آزمون‌ها به‌صورت تستی و شامل دو آزمون عمومی و اختصاصی است.

آزمون عمومی و آزمون تخصصی از دروس مشخص شده و برای هر رشته می‌باشد.

2.آیا دوره های کارشناسی ارشد بدون پایان نامه است؟

دوره‌های کارشناسی ارشد حضوری دانشگاه ادیان و مذاهب، دارای 4 یا 6 واحد پایان‌نامه است که درصورت درخواست دانشجو برای تبدیل شده به شیوه آموزش محور جایگزین واحد پایان نامه،  واحد درس تخصصی اتخاذ می‌شود که بعد گذراندن واحد درس دانشجو مدرک کارشناسی ارشد را اخذ می‌نماید. شیوه آموزشی در مدرک دانشجو ذکر خواهد شد.

3.مدرک دانش آموختگان مقطع  کارشناسی ارشد چگونه صادر می شود؟

به دانش‌آموختگان دوره های کارشناسی ارشد، دارای مجوز از دفتر گسترش وزارت علوم مدرک کارشناسی ارشد رسمی دانشگاه با ذکر آموزش محور (کارشناسی ارشد بدون پایان نامه) و آموزشی ـ پژوهشی (کارشناسی ارشد با پایان نامه) اعطا می‌شود.

این مدرک مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و جهت اشتغال یا ادامه تحصیل در رشته های مرتبط دوره دکترا معتبر و دارای ارزش یکسان است.

4.دوره کارشناسی ارشد حضوری شامل چند واحد درسی است؟

تعداد واحد های دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته 28 واحد اصلی، چهار واحد پایان نامه و براساس تشخیص گروه آموزشی تا سقف 12 واحد جبرانی است.

5.دوره کارشناسی ارشد  چند سال است؟

این دوره معمولا در دو سال تحصیلی(چهار ترم) به اتمام می‌رسد

تبصره: به ازای گذراندن 6 تا 12 واحد دروس جبرانی، یک نیمسال تحصیلی به طول مدت تحصیل دانشجو اضافه می‌شود.

6. دوره دکتری چند سال است؟

این دوره معمولاً در چهار سال تحصیلی (هشت ترم) به اتمام می رسد ولی حداکثر مدت مجاز تحصیل 10 ترم در دوره دکتری است.

7.شهریه دوره کارشناسی ارشد چقدر است؟

شهریه دوره توسط هیات امنای دانشگاه برای هر سال تحصیلی تصویب می شود. جهت اطلاع از شهریه سال جاری با واحد خدمات دانشجویی دانشگاه داخلی 110 بگیرید.

8.شهریه دوره دکتری چقدر است؟

شهریه دوره توسط هیات امنای دانشگاه برای هر سال تحصیلی تصویب می شود. که دارای دو وام می باشد وام قرض الحسنه صندوق رفاه دانشجویان و وام قرض الحسنه بانک رسالت که بعد از فارغ التحصیلی پرداخت آن آغاز می گردد جهت اطلاع از شهریه سال جاری با واحد خدمات دانشجویی دانشگاه داخلی 110 بگیرید.

9.آیا تغییر رشته وگرایش امکان پذیر است؟

تغییر رشته در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی امکان پذیر نیست.

10.آیا امکان انتقال وجود دارد؟

انتقال موقت یا انتقال دائم در دوره‌های حضوری امکان پذیر نیست.

11.آیا تسهیلات رفاهی نیز به دانشجویان  تعلق می گیرد؟

دانشجویان می‌توانند با مراجعه به واحد خدمات دانشجویی از تسهیلاتی مثل وام دانشجویی، کتابخانه دانشگاه، سلف سرویس و ... استفاده کنند.

12.امتحانات پایان ترم چگونه برگزار می گردد؟

امتحان پایان ترم به صورت حضوری و در محل دانشگاه ادیان و مذاهب طبق برنامه زمان بندی از پیش اعلام شده، برگزار می‌شود.

13.آیا نداشتن پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد باعث عدم پذیرش در دوره دکترا می شود؟

خیر، معمولاً دانشگاه‌ها جهت پذیرش دانشجوی دوره دکترا سوابق تحصیلی داوطلبان را بطور کامل بررسی می‌کنند‌؛ مثلاً کارنامه دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، مقالات و سوابق کاری بررسی می‌شوند و گذراندن یا نگذراندن پایان نامه به تنهائی معیاری برای ورود به دوره دکترا نیست. وجود چند مقاله دیگر برای پذیرش در مقطع دکترا بسیار مفید است.

14.اگر دانشجوی نتواند به هر دلیلی مدرک آموزشی ـ پژوهشی و با آموزش محوری را اخذ کند؟

در آئین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد مورخ 28/08/1387 ذکر شده که تعداد واحد پایان نامه بین 4 تا 8 واحد است و اگر دانشجو موفق به گذراندن پایان نامه نشود با شرایط خاصی به او مدرک معادل کارشناسی ارشد داده می شود.

 

15.برای انتخاب واحد دروس چه باید کرد؟

دانشجویان باید در بازه زمانی انتخاب واحد با ورود به پرتال سامانه جامع آموزش از طریق سایت رسمی دانشگاه به آدرس http://sida.adyan.netاقدام به انتخاب درس مورد نظر نمایند. درس مورد نظر باید در لیست دروس قابل اخذ موجود باشد. دانشجو ملزم است مطابق سیلابس اعلام شده از طرف گروه و معاون آموزش تمام دروس را انتخاب کند و عدم انتخاب واحد درسی از طرف دانشجو هیچ الزامی را برای دانشگاه نسبت به ارائه مجدد واحد و افزایش سنوات دانشجو تا دوره بعدی ایجاد نخواهد کرد و در مواقع خاص با کارشناس آموزش در تماس باشند.

16.چنانچه در ورود به سایت مشکل داشته باشیم چه باید بکنیم؟

علت اشکال این است که احتمالا کلمه رمز را درست وارد نکرده‌ا ید و یا اینکه آنرا تغییر داده و کلمه رمز جدید را بخاطر نمی آورید. کلمه رمز پیش فرض همان کد ملی شما است. در صورتی که در ورود به پورتال دچار مشکل هستید با کارشناس آموزش دانشکده در تماس باشید.

17.چگونه می توانیم از تاریخ امتحانات و نمرات، دروس تطبیق شده و سایر امور آموزشی مطلع شویم؟

با ورود به سامانه جامع آموزش به اولین صفحه وارد می شوید . در این صفحه ( صفحه اصلی ) بخشی را به نام آگهی ها مشاهده خواهید کرد که مخصوص درج اطلاعیه و مواردی از جمله تاریخ امتحانات، اطلاعیه های مهم آموزش عالی، تخفیفات شهریه و .... است.

18.برای حذف دروس چه باید کرد؟

برای حذف درس باید در سامانه جامع آموزش قبل از اتمام بازه زمانی و بسته شدن سایت درس را حذف اضطراری کنید در غیر این صورت درس در کارنامه شما درج شده و شهریه آن محاسبه خواهد شد.

19.نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دروس چگونه است ؟

اولاً‌ آزمون میان ترم و پایان ترم به صورت حضوری و در مکانی که توسط واحد آموزش دانشکده تعیین شده است انجام می‌گیرد ثانیاً تاریخ برگزاری امتحانات دربخش آگهی ها، فرم تثبیت و کارت ورود به جلسه ‌به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.


نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز